Top Ad unit 728 × 90

Alberta street 6 | Alberta iela 6    Alberta street 6 is another sad story in Riga's architecture heritage. It's not in so bad state as Vīlandes street 11 (yet) but this decorative art nouveau building on the famous Alberta street (!) is being neglected further, year by year. I was lucky to take this photograph when the building was still without an ugly fence around but here you can see how it looks today. Can you imagine something like that happening with notorious arhitecture heritage in Paris, London, Rome or any other self-respecting city? To my mind, it's yet another reminder that the private property should not be untouchable "holy cow" when it violates wider society interests and there should be mechanism of how to force owners to bring order to their estates.
Alberta iela 6 (celta 1903. gadā) ir vēl viens Rīgas arhitektūras mantojuma bēdu stāsts. Ēka vēl nav tik sliktā stāvoklī kā Vīlandes iela 11 (pagaidām), taču šī skaistā dekoratīvā jūgendstila celtne ar katru gadu brūk kopā arvien vairāk. Man izdevās šo fotogrāfiju uzņemt vēl pirms ēka tika ierobežota ar neglītu sētu, bet te redzams, kā tā izskatās šobrīd. Vai varat iedomāties, ka kas tāds ar nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu notiek Parīzē, Londonā, Romā vai jebkurā citā sevi cienošā pilsētā? Manuprāt, tas ir lieks atgādinājums, ka privātīpašums nevar būt neaizskarama "svētā govs", ja tas nonāk pretrunā ar plašākām sabiedrības interesēm un jābūt mehānismam, kā piespiest īpašniekus sakārtot sev piederošās ēkas. Bet pagaidu periodā vismaz varētu iemācīties uzstādīt vietā, kas ir tūrisma magnēts, kaut cik nepazemojošu žogu, piemēram, ar fotoreālistisku fasādes atainojumu tai ēkas daļai, ko žogs aizsedz skatā no ielas pretējās malas.

BUY THIS PHOTO (FROM 1 EUR) | IEGĀDĀTIES ŠO FOTO (NO 1 EUR) 
MORE PHOTOS OF RIGA PRE-WAR APARTMENT BUILDINGS | VAIRĀK RĪGAS PIRMSKARA MŪRA DZĪVOKĻU ĒKU FOTOGRĀFIJASSeko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

[full_width]
Alberta street 6 | Alberta iela 6 Reviewed by Ikars Kublins on Friday, September 29, 2017 Rating: 5

No comments:

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.