Top Ad unit 728 × 90

Riga Canal | Rīgas kanāls, Bastejkalns


   Riga canal is artificially created in 19th century, when Riga fortifications were demolished. The canal is 3,2 km long and has 16 bridges. It makes great scenery of Riga centre park belt which separates Old Town Riga from 19th/20th Century quarters.
Rīgas kanāls ir 19. gs. mākslīgi veidota ūdenstece Rīgas pilsētas centrā Daugavas labajā krastā. Tas ir 3,2 kilometrus garš, apmēram 2 metrus dziļš, ar 16 dažāda platuma tiltiem. Sākas pie Centrāltirgus augšpus Dzelzceļa tiltam. Kanālam nav krituma un regulāras caurplūdes. Abos kanāla galos ierīkotas slūžas vējuzplūdu novēršanai, un to ieskauj 19. gadsimtā tapušie kanālmalas apstādījumi. Pār kanālu ved 16 tilti vai tiltiņi. Kanāla pamatā ir 90 m platais Rīgas aizsarggrāvis, kas bija nozīmīgs faktors pilsētas militārajā aizsardzībā viduslaikos. Tagadējo izskatu kanāls ieguva sākot ar 1857. gadu, kad pamazām sāka nojaukt fortifikācijas būves: pilsētas nocietinājumu grāvi savienoja ar vienu no citadeles nocietinājuma grāvjiem, daļēji aizbēra un krastus nostiprināja ar ozolkoka plankām. Kanāla līkumi joprojām aptuveni atgādina kādreizējo nocietinājumu kontūras. (CC, Wikipedia)

CITU RĪGAS PARKU FOTOGRĀFIJAS | OTHER PHOTOS OF RIGA PARKS [full_width]
Riga Canal | Rīgas kanāls, Bastejkalns Reviewed by Ikars Kublins on Friday, February 10, 2017 Rating: 5

7 comments:

 1. Tā bilde taču ir sperta no failiem.lv! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tā ir dilemma, pašam jau gribētos likt vispār bez ūdenszīmēm un kaut vai HD izmēru, ja būtu garantija, ka neviens nezags un neizmantos savās lapās. Bet zog un kā vēl.

   Delete
  2. Tās kautrīgās Photoriga ūdenszīmes vienkārši paņem un aizmālē ciet, vai nogriež... Tad nu izlēmu, ka ielādēšu failiem servisā un likšu no tā. Te nu vismaz būs ko padarboties kādam :) Bet tajā pašā laikā man šķiet, failiem.lv raksts tomēr tik ļoti neuzkrīt acīs, vismaz dienas bildēm.

   Delete
 2. Ir patiesham uzkrit aciis.
  Ja tas bus jauna sistema diemzhel janonem no manas bookmarkss. Esmu skaties un mileju visas tavas bildes dudz gadus bet tie udenszimes nu jau bus padaudz :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Domāju, ka ne visas jaunās bildes būs ar ūdenszīmēm, bet tāda tipa bildes, kuras biežāk zog, gan būs.

   Delete

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.