Top Ad unit 728 × 90

Rīga kā metropole 5000 skaistās fotogrāfijās

Reizēm mēdzam strīdēties - vai Rīga starptautiskā mērogā uzskatāma par lielu vai mazu pilsētu? Kā vienmēr, atkarīgs no tā, ar ko salīdzinām. Taču, kaut vai pavirši aplūkojot ap 5000 fotogrāfiju plašo Rīgas foto kolekciju lapā Photoriga.com, pat lielākie skeptiķi aptvers - mūsu galvaspilsēta patiešām ir metropole. Kaut arī bez metro, kaut arī ne politiski, ekonomiski vai finansiāli - taču vēsturiskās arhitektūras un pilsētvides vēriena ziņā pavisam noteikti.

No 31. maija Photoriga.com vietnē apskatāma plaša rūpīgi izvēlētu un apstrādātu fotogrāfiju kolekcija, kas ļauj Rīgu vizuāli iepazīt un izvērtēt no visdažādākajiem aspektiem.
"Var diezgan droši apgalvot, ka tik visaptveroša kvalitatīvu fotogrāfiju krātuve par Rīgu internetā vienuviet nekur citur nav atrodama. Globālajās foto bankās Rīgas bilžu skaitliski ir daudz, taču to dažādība ir visai ierobežota - pārsvarā populārie skati. Savukārt Photoriga.com kolekcija piedāvā Rīgu visā tās krāšņumā un daudzveidībā - šeit ir papilnam ne tikai klasisko Vecrīgas torņu panorāmu, pilsētas simbolu un jūgendstila pērļu, bet arī krietni specifiskāku galvaspilsētas ainavu un objektu", uzsver Photoriga.com satura autors, fotogrāfs Ikars Kubliņš.
"Piemēram, infrastruktūra (plašs klāsts ar Rīgas ielu, tiltu, dzelzceļu un citu transporta būvju bildēm), parki un brīvdaba,  industriālās arhitektūras mantojums, jaunie dzīvojamie projekti, padomju laiku dzīvojamā apbūve (sērijveida ēkas un specprojekti), pirmskara mūra un koka ēkas, biroju ēkas, veikali, viesnīcas, skolas, valsts un pašvaldības iestādes... Īpaši gribētos izcelt visapjomīgāko foto galeriju, kurā 541 bildē apkopota lielākā daļa vēsturisko mūra īres namu. Tāpat Photoriga.com krātuvē atrodamas gandrīz visu Rīgas baznīcu fotogrāfijas. Izveidotas atsevišķas galerijas arī tādām Rīgas pilsētvides sastāvdaļām kā laukumiem, iekšpagalmiem, pieminekļiem, interjeriem, Rīgas ēku tuvplāniem (fasādēm, balkoniem, logiem un durvīm), kā arī Rīgas spilgtāko notikumu - dažādu svētku, gaismas festivāla "Staro Rīga" un uguņošanas priekšnesumu fotogrāfijām", stāsta I. Kubliņš.

Photoriga.com ir foto bibliotēkas projekts, kas aizsākās kā ikdienas bilžu blogs 2009. gadā. "Mani iedvesmoja pasaulē izplatītā ideja par ikdienas emuāru, kurā izvietot bildes no savas pilsētas", atceras I. Kubliņš. Pēc dažiem gadiem paša nospraustās robežas gan kļuvušas par šaurām un mājaslapā sākts publicēt fotogrāfijas arī no dažādām Latvijas, kā arī Eiropas vietām, galveno fokusu gan aizvien saglabājot uz Rīgu.

Photoriga.com publicētās fotogrāfijas ir raisījušas interesi gan no lapas vietējiem, gan ārzemju apmeklētājiem. Vairākus simtus fotogrāfiju Latvijas galvaspilsētas reklamēšanas nolūkiem "Live Riga" lapā 2011. gadā iegādājās Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, tāpat bildes noderējušas Rīgas Pilsētas Attīstības departamentam portāla Apkaimes.lv veidošanā. Gadu gaitā Photoriga.com bildes nokļuvušas dažādu uzņēmumu, viesnīcu un tūrisma kompāniju mājas lapās, vairāku Vācijas un Krievijas žurnālu lappusēs un pat Ņujorkā izdotā grāmatā par Eiropas dārzu pilsētām. Savukārt kāda studentu grupa no Nīderlandes savam studiju darbam - īsfilmai par Rīgu - par vietējo gidu izvēlējās Photoriga.com autoru.

Pamazām bilžu skaits Photoriga.com lapā kļuva tik liels, ka radās nepieciešamība šo foto kolekciju sistematizēt vienotā katalogā, kurš būtu ērti pārskatāms un kurā ikviens varētu atrast savām interesēm atbilstošas fotogrāfijas no Rīgas, perspektīvā - arī no Latvijas un šo to arī no citām Eiropas valstīm un pilsētām. Pēc gandrīz gadu ilga procesa ir izveidota kataloga pirmā daļa - Rīga, kā arī iesākta Latvijas bilžu sadaļa (dabas un vairāku mazpilsētu bildes). "Nākamais etaps būs attīstīt Latvijas mazpilsētu katalogu, kurā pagaidām ir četras foto galerijas - Bauskas, Liepājas, Jūrmalas un Talsu, kā arī dažādas citas ar Latviju saistītas kolekcijas. Taču, gluži kā pati Rīga, arī Photoriga.com nekad nebūs gatava, jo rezervē glabājas tūkstošiem vēl neapstrādātu bilžu, līdz ar to arī jau publicētās galerijas tiks nemitīgi papildinātas ar jaunām fotogrāfijām", stāsta I. Kubliņš.

Photoriga.com fotogrāfiju plašais klāsts varētu būt interesants gan uzņēmumiem, kas sava biznesa popularizēšanai mājaslapās vai drukātos mārketinga materiālos vēlas izmantot skaistas Rīgas un Latvijas fotogrāfijas, gan masu medijiem, reklāmas un sabiedrisko attiecību aģentūrām, interneta lapu dizaineriem, u.c., gan ikvienam interesentam, kurš gluži vienkārši vēlas, piemēram, uzdāvināt tuvam cilvēkam vai pielikt mājās pie sienas "kanvu" ar kādu burvīgu Latvijas pilsētas vai dabas ainavu.

Fotogrāfiju cena ir ne mazāk priecējošs faktors - vismazākā izmēra bildes internetam (480 pikseļu platums) iespējams iegādāties tikai par vienu eiro, lielāka izmēra fotogrāfijas maksā attiecīgi trīs, piecus vai septiņus eiro, bet pilnu oriģinālo izmēru var nopirkt par deviņiem eiro. Visas bildes ir iespējams iegādāties moderni un ērti - ar internetbankas, bankas kartes vai Paypal starpniecību. "Vēlos pateikties Failiem.lv par izveidoto mūsdienīgo platformu bilžu tirdzniecībai. Tā ir lieliska iespēja Latvijas fotogrāfiem, kuri vēlas paši noteikt savu darbu cenu, nevis ļaut uz sava rēķina pelnīt globālo foto banku īpašniekiem", saka I. Kubliņš.


Ienāc un pārliecinies pats par Photoriga.com bilžu kvantitāti un kvalitāti: http://www.photoriga.com/2016/06/foto-katalogs.html  Seko mūsu Facebook lapai un esi lietas kursā par jaunākajām Rīgas un Latvijas fotogrāfijām, arhitektūras, pilsētvides un tūrisma rakstiem Photoriga.com! 

Rīga kā metropole 5000 skaistās fotogrāfijās Reviewed by Ikars Kublins on Wednesday, May 31, 2017 Rating: 5

No comments:

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.