Top Ad unit 728 × 90

Edible Frog or Pool Frog | Zaļā varde vai Dīķa varde   Edible frogs and pool frogs are closely related frogs (edible frogs are hybrid of pool frog and marsh frog), they are very similar and so I cant tell which one the one on the photo is - all I know it is photographed in a pond.

Zaļās vardes un dīķa vardes ir cieši radniecīgas abinieku sugas (zaļā varde ir dīķa vardes un ezera vardes krustojums), tās ir ļoti līdzīgas, tāpēc nevaru pateikt, kura no tām redzama attēlā. Varde uzbildēta dīķī, bet tur mēdz dzīvot arī zaļās vardes.

Wikipedia: Zaļā varde vienmēr sastopama jauktās populācijās (ar ezera vardēm vai dīķa vardēm). Latvijā parasti sastopamas jauktas dīķa vardes un zaļās vardes populācijas, kas turpina savstarpēji krustoties.

Uz zaļo vardi netieši var noradīt tās dzīves vieta. Ja ezera varde iecienījusi caurtekošas ūdenstilpnes, dīķa varde stāvošus ūdeņus, tad zaļā varde satopama biotopos, kuriem ir starpposma raksturs – nelielos dīķos, pārplūdušās pļavās, upes līčos, izbijušos upes posmos, aizsprostos, kanālos, zivjsaimniecības dīķos. Lielos ezeros un upēs parasti nav sastopama. Izvairās no bieziem mežiem.

Kopumā zaļā varde izceļas ar lielāku pielāgoties spēju, tādēļ bieži vien izrādās izturīgāka par izejas sugām.
[full_width]
Edible Frog or Pool Frog | Zaļā varde vai Dīķa varde Reviewed by Ikars Kublins on Wednesday, December 21, 2016 Rating: 5

No comments:

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.