Top Ad unit 728 × 90

Hard rime and snow | Sarma un sniegs     This place is somewhere between Tome and Daugmale villages, close to Daugava river in it's left bank next to road Ķegums-Ķekava.
Šī vieta atrodas kaut kur starp Tomi un Daugmali, netālu no Daugavas kreisā krasta, pie Ķeguma-Ķekavas ceļa.

No Wikipedia: Sarma ir atmosfēras nokrišņu veids, nelielu ledus gabaliņu nosēdums. Tas ir apledojums uz zemes virsmas un dažādām virsmām (maziem zariem, vadiem u.c.), kas pārsvarā veidojas miglas laikā, ūdens tvaikam gaisā desublimējoties. Zari, smilgas, arī no sniega izvilkti zari nereti ir klāti ar plāniem ledus kristāliņiem, kuriem skaldņu leņķi atbilst regulāram sešstūrim, bet uz kristāliņa plakanās virsmas redzams svītrojuma tīkls arī tādā pašā leņķī. Ledus kristālu kopējais garums var pārsniegt vairākus centimetrus.Lai rastos izteiksmīga sarma, jābūt samērā lielam aukstumam, −3 °C līdz −12 °C vai vairāk un gaisā smalku pilienu miglai ar mazu blīvumu un lēnu plūdumu (vismaz diennakti vienā virzienā). Šādi apstākļi rodas, ja ir nemainīgs viegls vējiņš, kas pat nekustina koku zarus, vai arī kalnainā apvidū, vēsajam gaisam noplūstot uz zemākām vietām. Sarma sāk augt un veidoties uz priekšmetiem, kas atrodas miglas plūduma ceļā un ir tik sīki, mazi, ka nejaucplūduma vienmērīgumu. Tādi priekšmeti var būt elektrības un telefona vadi, krūmu un koku tievie zari, zāļu stiebri, egļu, priežu un paegļu skujas, dažādu priekšmetu malas ar asām šķautnēm u. tml. Sarma veidojas tikai vēja pusē, nekad aizvējā, un, ja miglas vāls neaizsniedz zemi, tad zemāk par to nav arī sarmas. Kalnainā apvidū gadās, ka plūstošā migla aizsniedz tikai lielu koku galotni, pat tikai pašu galotni, vai aī vienīgi augstāk kalnā augošus kokus. Ja migla nolaižas līdz pašai zemei, tad sarma rodas visur, arī uz sniega, sevišķi, ja ir sērsna vai sniegs irdens un sauss. Sniega virsmā šķautnēm ir mazs izmērs un sarmai nav kur "izvērsties", tāpēc veidojas mazi, daudz sīku, gludu plāksnīšu, kas saulē un mēnesnīcā stipri spīguļo.

   Hard rime is a white ice that forms when the water droplets in fog freeze to the outer surfaces of objects. It is often seen on trees atop mountains and ridges in winter, when low-hanging clouds cause freezing fog. This fog freezes to the windward (wind-facing) side of tree branches, buildings, or any other solid objects, usually with high wind velocities and air temperatures between −2 and −8 °C (28.4 and 17.6 °F). Hard rime formations are difficult to shake off; they have a comb-like appearance, unlike soft rime, which looks feathery or spiky, or clear ice, which looks homogeneous and transparent. Scientists at meteorologically extreme places such as Mount Washington in New Hampshire often have to break huge chunks of hard rime off weather equipment, in order to keep anemometers and other measuring instruments operating. Rime ice can accumulate on the leading edges and control surfaces of aircraft operating in certain meteorological conditions. Rime is also a weather form. [full_width]
Hard rime and snow | Sarma un sniegs Reviewed by Ikars Kublins on Monday, February 15, 2016 Rating: 5

No comments:

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.