Top Ad unit 728 × 90

Pļaviņas Hydro Power Plant | Pļaviņu hidroelektrostacijaPļaviņas Hydro Electric power plant with it's outpout of 868.5 MW is one of the largest Hydro power plants in whole European Union and it ensures Latvia to be "green power country", i.e., renewable energo resources makes up to 40% of whole electric energy consumption in Latvia which is 2 times higher than EU determines. Power plant was built in 1965 and is located at Aizkraukle town, Central-Eastern Latvia, at mighty Daugava river which water provides kinetic energy for another 2 large hydro power plants (Riga and Ķegums). It's building wasn't without losses - Daugava water flooded beautiful nature treasures, the river's canyon wit cliffs like famous Staburags. Btw, the warning sign in this picture says: "Guarded zone. Forbidden to enter".

Wikipedia: Pļaviņu HES ir hidroelektrostacija Latvijā, Daugavas baseinā. Izbūvēta uz Daugavas pie Aizkraukles pilsētas. Ar desmit hidroagregātiem uzstādītās jaudas ziņā ir lielākā hidroelektrostacija Baltijā un otra lielākā Eiropas Savienībā. Pirmais Pļaviņu HES hidroagregāts tika iedarbināts 1965. gada decembrī, savukārt pilnīgā ekspluatācijā Valsts komisija elektroražotni pieņēma 1968. gadā. Pļaviņu HES tika uzcelta ļoti īsā laikā - piecos gados, no 1961. līdz 1966. gadam. Pļaviņu HES celtnes būvēšanas apstākļus var uzskatīt par samērā sarežģītiem, jo atrašanās vieta bija sarežģītos ģeoloģiskos un hidroģeoloģiskos apstākļos. Pļaviņu HES atrašanās vietā bija nelabvēlīga gultne - mālsmiltis, bet neskatoties uz to tika panākts samērā augsts kritums, kas nodrošina lielāku hidroelektrostacijas jaudu.

Pļaviņu HES tika konstruēta kā maksimumslodžu elektrostacija, kas tiek iedarbināta tikai diennakts stundās, kad elektroenerģijas patēriņš ir vislielākais. Savukārt pavasara palu periodā aptuveni 4—6 nedēļas ūdens pieplūdums Daugavā ir pietiekami liels, lai nodrošinātu Pļaviņu HES un pārējo Daugavas hidroelektrostaciju darbību bāzes režīmā. Palu sezonā Daugavas hidroelektrostaciju izstrādes apjomi ir pietiekami, lai Latvijai ļautu elektroenerģiju arī eksportēt. Elektrostacija ir būtiski atšķirīga no lielākās daļas līdzīgas jaudas elektrostaciju ar to, ka tās ēka, ņemot vērā elektrostacijas lielo jaudu, ir ļoti kompakta un tās ūdens pārgāznes un ražošanas telpas apvienotas vienotā blokā, kurā ir ierīkots arī autotransportam paredzēts tunelis. No 1991. līdz 1996. gadam tika veikta Pļaviņu HES četru hidroagregātu rekonstrukcija, un no 1999. līdz 2001. gadam vēl divu, kas ļāva paaugstināt stacijas jaudu un efektivitāti. 35 gadu laikā kopš nodošanas ekspluatācijā Pļaviņu HES kopumā izstrādāja vairāk nekā 50 teravatstundas elektroenerģijas. Elektrostacija izstrādāto elektroenerģiju nodod 330 kilovoltu tīklā. [full_width]
Pļaviņas Hydro Power Plant | Pļaviņu hidroelektrostacija Reviewed by Ikars Kublins on Sunday, March 17, 2013 Rating: 5

No comments:

All Rights Reserved by Riga City Photos © 2014 - 2015

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.